Siatki zabezpieczające prześwity (szczeliny) między obiektami inżynierskimi

Siatki stosowane są jako zabezpieczenie chroniące przed upadkiem z wysokości w miejscu prześwitów między obiektami inżynierskimi. Takie obiekty najczęściej zlokalizowane są:
- w pasie rozdziału dróg ekspresowych i autostrad
- między trasą główną a łącznicą lub jezdnią zbierająco-rozprowadzającą
- w pasie rozdziału dróg dwujezdniowych niższej kategorii.

Takie zabezpieczenie ma za zadanie chronić przed upadkiem z wysokości w sytuacji, kiedy w wyniku uderzenia pojazdu i zniszczenia elementów barier ochronnych albo w sytuacji celowego przejścia poza bariery, osoby znajdą się w obszarze szczeliny między obiektami - co doprowadzić może do upadku z wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów.

W naszych systemach wykorzystujemy siatkę z drutu ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.

System PrOWERk S-KP-DELG80

Naszym wiodącym rozwiązaniem stosowanym przy zabezpieczaniu prześwitów między obiektami jest uniwersalny system S-KP-DELG80 montowany bezpośrednio do górnej powierzchni kapy betonowej obiektu. Dzięki temu siatka zabezpieczająca jest niezależna od systemu barier zamontowanych na obiekcie, a w przypadku kolizji z barierami ochronnymi system pozostaje sprawny i może wyłapywać zniszczone elementy barier i pojazdu, oraz ochronić uczestników wypadku i służby ratownicze przed upadkiem z obiektu.
Siatka w swobodnym zwisie nie dotyka powierzchni kapy obiektu.

Systemy montażu do barier ochronnych

W sytuacjach gdy montaż siatek do kapy betonowej obiektu nie jest możliwy, posiadamy rozwiązania pozwalające zamontować siatkę do barier ochronnych na obiekcie - zarówno naszych konstrukcji jak i do większości konkurencyjnych systemów obecnych na polskich drogach. Dzięki takiej opcji montażu nie ingerujemy w ustrój nośny obiektu, jednak w przypadku uszkodzenia barier (konkretnie słupków konstrukcji) uszkodzeniu może ulec również siatka a w szczególności w miejscu uszkodzenia może nie zakrywać w 100% powierzchni szczeliny.

Indywidualne rozwiązania i montaż własnych systemów

Wykonujemy również projekty indywidualnych rozwiązań dla skomplikowanych konstrukcji obiektu lub nietypowych barier zamontowanych na nim. Wszystkie systemy standardowe i te projektowane pod konkretny obiekt montujemy z wykorzystaniem własnych ekip których doświadczenie sięga setek wykonanych zabezpieczeń na terenie całej Polski.

Zalety naszych rozwiązań

  • Szeroka gama rozwiązań montażowych
  • Bardzo wysoka wytrzymałość na rozciąganie
  • Wysoki poziom odporności na uszkodzenia fizyczne i korozję
  • Możliwość szybkiego demontażu
  • Rozwiązania spełniają wymagania GDDKiA
  • Wykonaliśmy ponad 600 zabezpieczeń szczelin